לימודים אקדמיים במקצועות הספורט

אם פעם היה נהוג לומר על הציבור בישראל כי הספורט היחידי הפופולרי בארץ הוא הדלקה וכיבוי של מכשיר הטלוויזיה, הרי כיום ברור לכל כי התמונה קצת שונה.

אותה תדמית אשר דבקה באזרחי ישראל אינה נכונה, זאת ניתן לראות על פי כמות הנרשמים למוסדות לימודים אקדמיים במקצועות הספורט. אותה מודעות הולכת וגוברת של רבים, גרמה לסטודנטים רבים לבחור במקצועות ספורט רבים כמקצוע לכל דבר. בכל שנה עולה הביקוש רב להסמכה של מדריכים ומאמנים בענפי ספורט שונים ולכן כיום ניתן לראות מוסדות המציעים לימודים אקדמיים בתחום, דבר המאפשר לסטודנטים לשלב בין תחביב ומקצוע.- מה שהופך את הלימודים למעניינים יותר.

חשיבות הלימודים

כפי שנאמר קודם לכן, כיום ישנם מוסדות המציעים לימודים אקדמיים בתחום הספורט הכוללים תוכנית לימודים מקיפה למדי בנושאים שונים.

אם כך, נשאלת השאלה האם כל מי שרואה את עצמו חובב ספורט מתאים ללימודים? התשובה היא לא. לא כל מי שרואה ספורט באופן קבוע יכול למצוא את עצמו מסוגל להעביר שיעורים לקבוצות לימוד או לאדם יחיד.

אם מדובר באנשים בעלי רקע בספורט, ראוי לציין כי השכר משתנה בהתאם לתפקיד. כך למשל מאמן אישי הבוחר להעביר שיעורים פרטיים לקהל יזכה למשכורת גבוהה בהשוואה לאימונים שיערוך בחדר הכושר.
אם הספורט זורם בדמכם, הרי אתם מחוייבים לדבר. המשמעות היא למידה אינסופית במסגרת הלימודים ומחוייבות רבה להגיע לכנסים רבים על מנת לשכלל את הידע ולהתפתח מבחינה מקצועית.

ענף הספורט נחשב לענף מתפתח, ולכן חשוב מאד להיות עם היד על הדופק ולעקוב אחר כל מה שחדש. אותו ידע הנרכש במסגרת לימודים אקדמיים תורם מאד להתפתחות של הסטודנטים ומאפשר להם לקחת את הידע ולהעביר אותו הלאה לקהל שלהם, אך היות והעולם מתפתח במהרה, ישנה חשיבות אדירה למעקב אחר החידושים והתפתחות מתמשכת.

מה יקרה לאחר לימודים אקדמיים במקצועות הספורט?

סטודנטים אשר בוחרים ללמוד לימודים אקדמיים במקצועות הספורט אינם מעוניינים לשבת על הגדר בסיום הלימודים אלא לקחת חלק פעיל במקומות עבודה שונים. הבוגרים יכולים למצוא את עצמם משתלבים במגוון תחומים החל מהוראה בתחום חינוך גופני ועד לתפקיד ניהולי במועדון הדוגל בשמירה על אורח חיים בריא. כמו כן, בוגרים יכולים לתת הרצאות בתחום הספורט למקומות עבודה (כעצמאיים).

כיום ישנם לא מעט מקומות עבודה אשר מאפשרים לעובדים שלהם לשמור על כושר במהלך העבודה שלהם באמצעות חדר כושר פרטי בחברה. בוגרי מקצועות הספורט יכולים למלא פונקציה זאת או לחלופין להכנס ולהדריך בחדרי הכושר – שם ניתן לצבור ניסיון רב.

אשה עם משקולת Image courtesy of marcolm at FreeDigitalPhotos.net

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ בהקדם

על מנת שנתייחס לפנייתך – יש למלא  את  *כל*  השדות

מאמרים דומים