יאיר לביא

יאיר לביא
יאיר לביא

שמי יאיר, נשוי ואב לשלושה, גר בהרצליה ומנהל קבוצה בחברת הייטק.

בעברי עסקתי במספר ענפי ספורט (כתחביב) וביניהם כדורסל עם חברים, התאמנתי בריצה משך כשנתיים (עד 5K ליום) עד ששיעמם לי..

בתקופה אחרת שחיתי 2KM כל בוקר לפני העבודה – 5 ימים בשבוע. כשעברתי מקום עבודה ללא בריכה צמודה העניין התחיל להתרופף עד שהפסקתי לגמרי. שחייה זו פעילות שמהרגע שעוברים את מחסום “השעמום” הראשוני הפעילות היא מהנה ומרגיעה מאד. הבעיה שאני חוויתי עם שחייה היא שהזמן הכולל הדרוש לאימון (נסיעה לבריכה, החלפת בגדים, שחייה, מקלחת, נסיעה חזרה) ארוך באופן משמעותי לעומת ענפי ספורט אחרים (ריצה לדוגמא). לעסוקים מאד מבינינו זהו שיקול חשוב.

בשנה האחרונה לפני שהתחלתי להתאמן עם יובל לא התאמנתי בכלל – ולמרות מספר נסיונות היה לי קשה לחזור לעניינים (תמיד יש תירוץ – נסיעות לחו”ל, עבודה בשעות לא שגרתיות, ילדים, אישה וכו’).

ליובל הגעתי דרך פרסום מיוחד אשר הגיע סגור בתוך מעטפה ובתוכה מכתב הכתוב במיוחד לתושבי השכונה. שמרתי את המכתב בתיק משך חודש עד שהחלטתי ליצור קשר ומזל שעשיתי כך. הייתי די ספקן לגבי אימונים אישיים היות ונסיונות העבר שלי היו מאכזבים (לא מקצועיים מספיק ולא בקיאים בפיזיולוגיה ותזונה ו\ או לא נותנים יחס אישי מספיק “ולומדים” את המתאמן).

מהר מאד גיליתי שיובל הוא מזן אחר של מאמנים.

יאיר מרים משקולות
יאיר מרים משקולות

מטרתי באימון היתה שיפור הכושר הגופני (בעיקר סבולת לב ריאה) והורדת משקל. פיתוח וחיטוב הגוף היו בעדיפות שנייה.  אני מתאמן עם יובל מזה 8 חודשים בעת כתיבת מכתב זה.

הישגים:

בהיבט הפיזיולוגי, החיוניות שלי השתפרה פלאים. מרגיש פחות עייף מבעבר. הורדתי ממשקלי והשרירים התחזקו (וגדלו..). אפילו ההתמודדות שלי עם ג’ט-לג השתפרה. מבחינה קוגניטיבית אני מרגיש שיכולת הריכוז שלי השתפרה.  כמו כן כל סיום של אימון מהווה ניצחון קטן שעושה טוב לנשמה.

החלקים האהובים עלי באימון הם עבודת כוח עם משקלים (בעיקר על שרירי החזה, יד אחורית ובטן). פחות אוהב את החלק האירובי אבל מבין ומעריך את חשיבותו. במהלך האימון אני נוהג לשאול את יובל שאלות על מנת לחדד את מטרת התרגיל ולא “סתם” לבצע.

יאיר מרים משקולות1

בשורה התחתונה, לאחר אכזבות ממאמנים אישיים בעבר – אני שמח שמצאתי מאמן מקצועי עם ידע מעמיק בתחום ועם אהבה גדולה למקצוע ולבני אדם בכלל.

כשיש פרטנר שמרגיש מחויב לתהליך זה סוחף וגורם גם למתאמן להתייחס לאימון ברצינות. תוסיפו לכך יכולת בין אישית פנטסטית ואוירה נינוחה וקיבלתם קומבינציה קטלנית.

אני לא אמליץ באופן גורף לעבוד עם מאמן כושר, אבל אני כן יכול לומר שאם מצאתם מאמן כושר שפוגע לטעמכם, סגנונכם ומטרותיכם – הוא\היא ללא צל של ספק יהוו עבורכם כלי מאד משמעותי ביצירת מוטיבציה והתמדה.

יובל בשבילי הוא בדיוק כזה!

יאיר בחדר כושר
יאיר בחדר כושר