הרזיה וירידה במשקל

האם באמת אפשר להפוך שומן לשריר ?

רוצה לדעת איך והאם אפשר להפוך את השומנים לשרירים ?

מאת: יובל שטיין – מנהל אתר גוף1 וצוות המאמנים

אחת השאלות הנפוצות שאנו מקבלים כל הזמן ועליה נענה כאן היא כמובן, האם אפשר להפוך שומן לשריר? מילא כששואלים “האם אפשר”, אבל אנשים רבים ממש שואלים אותנו “איך אפשר להפוך שומן לשריר” מתוך ההנחה שבאמת אפשר.

אם ברצונך להבין באמת האם ניתן להפוך שומן לשריר – עליך להמשיך לקרוא !

שתי הרקמות הנפרדות זו מזו, השומן התת-עורי ושרירי השלד, בנויות אחרת לחלוטין ולהן תפקידים שונים.

מה קורה לשומן ?

השומן שמהווה מקור אנרגיה ומספק לגוף בידוד והגנה הוא רקמה שעשויה מתאים (תאי שומן) שיכולים לשנות את הנפח שלהם.
כשאנחנו מכניסים כמות גדולה של אנרגיה לגוף (קלוריות!) ומוציאים כמות קטנה, אנחנו משמינים! הגוף אוגר אנרגיה באופן שגורם לתאי השומן שלנו לגדול כך שהנפח שלהם גדל וניתן להרגיש וכמובן לראות זאת בצורה ניכרת. כשאנחנו מרזים – יורדים באחוזי השומן, התהליך ההפוך בדיוק קורה. הגוף משתמש בחומצות שומן לצורך קיומו וברמה כזאת שגורמת לתהליך שבו הנפח של תאי השומן שלנו קטן.

מה קורה לשרירים ?

השרירים שלנו, שרירי השלד, שעוזרים לנו לנוע ולבצע פעולות שונות ביום-יום הם רקמה של תאים שיש להם יכולת להתכווץ ולהימתח ובכך לאפשר תנועה במפרקים. יכולת זאת היא יכולת שונה משל תאי השומן שאינם יכולים לאפשר ולהשתתף בתנועה !
עם זאת לתאי השרירים, כמו לשומן, יש יכולת לשנות את הנפח שלהם גם כן. כשאנחנו דורשים מהגוף פעילות מסוימת, כמו הרמה של משקלים לאורך זמן (במשך שבועות-חודשים), מתרחש בשרירים תהליך שגורם לתאי השריר לגדול !

אז האם אפשר להפוך שומן לשריר ?!

אז כעת הבנו ששומן ושריר הן 2 שכבות נפרדות בעלי תפקידים שונים. שומן יכול לגדול בנפח או לקטון וגם שריר יכול לגדול בנפח או לקטון. למעשה, כמה ש”מעצבן” לשמוע זאת – אי אפשר להפוך שומן לשריר וגם אי אפשר להפוך שריר לשומן !

מי שמעוניין “להפוך שומן לשריר” בעצם צריך להשפיע בנפרד על 2 הרקמות השונות לגמרי זו מזו. התהליך הוא זהה אצל גברים ואצל נשים ודורש :

1) לקבל הדרכה טובה בנושא אימוני כוח על מנת להגדיל את מסת השריר.
2) לקבל הנחיה טובה בנושא תזונה על מנת להקטין את נפח השומן.

בהצלחה !

אולי יעניין אותך גם :

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ בהקדם


    פוסטים אחרונים

    גלילה לראש העמוד