אימון כושר אישי

איך לבחור מאמן כושר אישי?

איך בוחרים את מאמן הכושר האישי שלנו ? כמה עולה אימון כושר פרטי ? מה זה מאמן כושר אישי מקצועי ? למורת רוחם של כמה מאמני כושר ולשמחתכם הלקוחות המחפשים, השקענו במדריך זה על מנת שיסייע לכם לבחור טוב.

מאת: יובל שטיין – מנהל אתר גוף1 וצוות המאמנים

כאתר מוביל בתחום התאמת מאמן כושר אישי ללקוחות הפונים, נרצה להביא לידיעתכם את העיקר והטפל בעוד אתם מחפשים מאמן כושר אישי ולמנוע מספר טעויות אשר עלולות לנבוע מחוסר ידע הדרוש לבחירה.

לצורך כך נענה פה על מספר שאלות הנשאלות לא פעם כאשר אנשים מחפשים את מאמן הכושר שלהם וננסה ליצור מעין “מיני – מדריך” אשר יעזור לכם לבחור בתבונה במהלך חיפושכם אחר מאמן כושר אישי.

התחום הכלכלי\תפעולי – כמה עולה מאמן כושר אישי? מהם המחירים הנכונים ומה משפיע עליהם?

בצורה פשוטה וחד-משמעית: מאמן כושר אישי מקצועי, מנוסה ומוסמך בדרך כלל עולה בין 150 ₪ ל – 200 ₪ למפגש. הפרמטרים המשפיעים על המחירים מבחינה תפעולית הם שונים ומגוונים וחלקם הם:

1) מספר האימונים שנלקחו מראש. ככל שנרכשת חבילת אימונים גדולה יותר, כך לרוב תהיה ירידה במחיר האימונים וזאת מכיוון ש:

א. הלקוח מביע רצינות רבה יותר ונכונות להשקיע ולהגיע לתוצאות – המאמן מקדם רעיון זה.

ב. המאמן “שקט” לאורך זמן רב יותר ואינו צריך לדאוג למלא את חלל השעות הפנויות ביומן שלו.

לעתים ניתן להגיע למחירים נוחים מאוד בהתחייבות לתקופות ארוכות.

2) מיקום אימון הכושר האישי.  אל לכם לשכוח שאימון כושר אישי המצריך נסיעה מן המאמן חייב לכלול בתוכו פרמטרים אלה, כמו למשל אצל מאמן כושר שמגיע עד הבית. כאשר מאמן כושר אישי נדרש לנסוע חצי שעה לכל כיוון הוא נדרש להתחשב בחצי שעה “אבודה” וכן בהוצאות דלק.  בנוסף ייתכן ותתאמנו בחדר כושר מושכר (ולא בחוץ) ועל כן תתכן תוספת במחיר, בהתאם למתקן האימונים המושכר.

טיפ ראשון לחיפוש: הטעות ה-גדולה, הנפוצה וה”מסוכנת” המשותפת למחפשים רבים היא ביצוע לא-מושכל של השוואת מחירים.  נראה כי בתחום המגהצים, התנורים, הטלוויזיות ומכונות הכביסה יש מקום רב להשוואת מחירים שכן טלוויזיה של “שארפ” במקום אחד היא בדיוק אותה הטלוויזיה במקום אחר.  אך כאשר אנו ניגשים לבחור איש מקצוע בתחום הבריאות, בעל אישיות, שידע לעבוד נכון עם גופנו, יהיה בקיא ומקצועי בתחומים רבים ויהפוך את פגישות האימון לחוויה, ההסתכלות על מחירי האימונים בעין שטחית, כלכלית גרידא היא תקלה חמורה ועונש בצידה.

לעתים אף הבדל של 20-30 ₪ למפגש עשוי להיות ההבדל שבין מאמן כושר אישי מקצוען בעל ניסיון והמלצות רבות לבין מדריך כושר פרטי זוטר אשר עושה עבודה זמנית למימון הלימודים, “מתגלח על הלקוח” או מעביר את הזמן.

התחום המקצועי – עם מי כדאי להתאמן? מהו מאמן כושר אישי מקצועי?

כעת משהבנו מה משפיע על תמחור של אימון כושר פרטי בהיבטים הטכניים והתפעוליים, וכי השוואת מחירים “תמימה” עשויה לעלות לנו יותר ממה שחשבנו, נרצה לבדוק איך בוחרים מאמן כושר פרטי מבחינה מקצועית.

מאמני כושר אישיים מאמנים מגוון רחב של אוכלוסיות : נשים, ילדים, קשישים, סלבריטאים, אנשי עסקים והרשימה עוד ארוכה מלהכיל.  היצע המאמנים הוא גדול מאוד ויש לעשות בחירה חכמה למרות הבלבול הגדול.

מבחינת השכלה, מאמן כושר פרטי הוא לפחות מדריך כושר בוגר קורס מדריכים (ובד”כ מדריכי חדרי-כושר) אשר סיים את לימודיו במוסד מורשה כמו: אוהלו, וינגייט, שיאים ויש עוד.  נכון להיום אין דרישה לעבור קורס “מאמני כושר אישיים” (אף כי יש הכשרות כאלה), על מנת להיות מאמן כושר פרטי ועל כן כל מדריך יכול לכנות עצמו “מאמן כושר אישי” שכן לא מדובר במקצוע חדש אלא בעיסוק המושתת על מקצוע קיים (מאמן\מדריך כושר פרטי).

מה נדרש ממאמן כושר אישי מבחינה מקצועית?

על מאמן כושר אישי להעמיק בתחום הניתוח התנועתי של תרגילים, להיות בעל ידע נחוץ בפיזיולוגיה ואנטומיה ובעל ידע בסיסי או יותר מכך בתזונת האדם (לא לצורכי בניית תפריט). מאמן כושר אישי למד היטב לגוון את הפעילות ולהתאימה לתנאי שטח מגוונים הכוללים לעתים רבות שימוש בציוד בסיסי ביותר עד כדי אימון ללא ציוד כלל.  מאמני כושר אישיים אשר מפתחים עצמם מבחינה מקצועית הולכים להסמכות נוספות וקורסים שונים לשדרוג הידע והתמורה אותה ניתן לתת ללקוחות.  ידע רב יותר בנושאים שונים מאפשר למאמן הכושר לעסוק באופן מקצועי יותר בתחומים כמו: שיקום אורטופדי של פציעות, ירידה במשקל, אימון כושר לאחר לידה, חיטוב הגוף, חיזוק לשם ענפי ספורט תחרותיים כמו פיתוח גוף, כדורסל, כדורגל, אומנויות לחימה ועוד.

הסתכלות קצרה על הסמכותיו של המאמן תעזור להבחין בין מדריך כושר חובב או מתחיל, לבין מאמן כושר פרטי אשר צמא לידע כל העת ואשר תורת האימונים האישיים והרצון להביא אנשים לתוצאות הם אבן יסוד בחייו.
הסמכות והשתלמויות אפשריות למאמן הכושר שלך: קורס מאמני כושר אישיים, קורסים בתזונה, קורס ביציבה, תחומים משיקים (קואצ’ינג), סוגי עיסוי למיניהם, השתלמויות קבועות בוינגייט או בחו”ל ועוד.

טיפ שני לחיפוש: מאמן כושר אישי מקצוען, מבוקש, בעל הישגים מוכחים ואשר השקיע בהכשרות נוספות גובה מחיר בהתאם לביקוש שלו בשוק. הצעות מחיר נמוכות מהרגיל (בממוצע 70-130 ₪ לאימון) צריכות להיבדק בקפידה. השאלה שצריכה להישאל על ידך: אמנם לא כל כך נעים לשאול אך אם מדובר במאמן כושר אישי בעל ידע ונסיון, עסוק ומוערך, מדוע הוא גובה סכומים נמוכים מהרגיל ? כיצד הוא יכול להרשות לעצמו ? האם הוא פשוט נדיב וצנוע ?

מה נדרש ממאמן כושר אישי בהיבט האישי-חברתי?

את מי אתה הולך לפגוש פעם, פעמיים או שלוש פעמים בשבוע ?
מה שבטוח, תדבר איתו\ה, תשתף ותתייעץ.
למילים הבאות אין מחיר וגם לא תחליף כאשר באים לשכור שירותיו של מאמן כושר אישי : רמה אישית גבוהה.

מאמן כושר פרטי אשר ילווה אותך בדרכך לבריאות טובה יותר, כושר, שיקום פציעות, הרזיה ואורח חיים בריא יותר – רצוי שיהיה נעים הליכות, קשוב, אינטליגנט, יפגין סבלנות ויוכל “לפצח את הקוד” בכל הקשור אליך ולתקשורת עמך. למעשה יכולת גבוהה זאת להבין את האישיות הייחודית של הלקוח ולהובילו להישגים – אינה נרכשת בקורס זה או אחר ולעתים, נחוץ ככל שיהיה, עשוי להגיע לצד רמה אישית בינונית, חוסר יכולת לתקשר ומיקוד רק ביעדים “יבשים” ברמת המיקרו.

מאמן כושר אישי מיומן ברמה האישית והמקצועית כאחד רואה לתוך המתאמן, מבין את יכולותיו הנפשיות והפיזיות ומוביל אותו להצלחה ולשינוי בחייו.

טיפ שלישי לחיפוש: “המלצה” על מאמן היא לא מספיקה. מהיום קרא לזה בשם חדש: “המלצה איכותית”.  לכל מאמן (ובכלל לאיש מקצוע) מאוד קל לשבת ולכתוב המלצות פיקטיביות או לקבל המלצה מלקוח אשר למרבה האירוניה אינו בעל יכולת הבחנה זו או אחרת בין מאמן מקצועי למדריך זוטר בהיבט המקצועי.

בהמלצה עצמה חפש את המשפטים אשר מעידים על איכות הפגישה עם המאמן ברמה האישיותית והחברתית ולא רק ברמה המקצועית. המתאמן בד”כ מקבל כל מה שנותנים לו ואינו מבין מספיק כדי לומר על המאמן שהוא “מקצועי” על פי האימון לבדו.  עוד גורמים המשפיעים על “איכותה” של המלצה הם הממליץ עצמו.  מי עומד מאחורי ההמלצה? מה עיסוקו של הממליץ? אנשים אינטליגנטיים (לעתים) לוקחים לצידם מאמנים כאלה. ומה עם זמינות הממליץ? האם ניתן לדבר עם כמה מהממליצים? או שכולם “אנונימיים” וחסויים? חפש\בקש “המלצה איכותית”.

מאמני כושר

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ בהקדם


    פוסטים אחרונים

    גלילה לראש העמוד