אימון כושר אישי

אימון אירובי – אנטיאייג’ינג ?

האם הגיל הכרונולוגי חיב לכפות עליך תחושת כבדות וזקנה? התשובה היא לא.  באמצעות פעילות אירובית קבועה ניתן לעקב בצורה משמעותית את סימני הגיל ולהנות מגיל צעיר יותר.. בגיל מאוחר יותר.

מאת: יובל שטיין – מנהל צוות המאמנים של גוף1

האם אימון אירובי הוא מעיין נעורים?
עם העלייה בגיל מתחיל שינוי בהרגשה הכללית, פתאום לא הכל זז ועובד חלק כמו שהיית רגיל בעבר. זה יכול להיות בצורה של התעייפות מהירה או אולי קשה לך יותר לקום מהספה או מהרצפה לאחר ישיבה ממושכת.. יתרה מכך, לעתים גם מתחילים לכאוב מפרקים שונים בגוף. האם “יישור קו” עם הגיל הכרונולוגי שלך הוא מחויב המציאות? ממש לא.

בהתאם לתוצאות מחקר של המגזין הבריטי לרפואת ספורט נראה שפעילות גופנית שגרתית בעצימות בינונית יכולה לעקב את הגיל הביולוגי (הגיל האמיתי של הגוף – לא בשנים) בכ-12 שנה.  בפועל ניתן לראות זאת גם בשטח, אנשים בני 50 שמתאמנים כמו בני 30+, רצים קילומטרים ללא מאמץ.  יוצא כי פעילות אירובית לבני כל הגילאים – היא דבר אפשרי בהחלט.

באופן טבעי ורגיל, כאשר אדם ממוצע מזדקן, מתחילה ירידה מתונה טבעית ביכולת האירובית שלו. במצב מסוים בו היכולת נמצאת בשפל, פעילויות רבות הופכות להיות קשות במיוחד, כולל פעילויות יום-יומיות כמו עליה במדרגות, הליכה ברחוב וסחיבת שקיות אוכל מהאוטו.

מחקרים מראים כי ביצוע פעילות אירובית בעצימות גבוהה ולאורך תקופת אימונים ממושכת עשויה לשפר בכ-25% את היכולת האירובית – אותם 25% אשר אולי עשויים להיאבד עם השנים.  את השיפור ניתן להשיג ברוב הגילאים ולכן הזמן הטוב ביותר להתחיל להתאמן – הוא עכשיו!

המיקום ממנו מתחילה ה”צניחה” בירידה בכושר הוא חשוב ביותר ואם כבר “כופים” עלינו לרדת ביכולת, נרצה לעשות זאת מהמקום הגבוה ביותר האפשרי.

כדי להתחיל לשפר את היכולת האירובית שלך עליך לאתגר את הריאות ואת הלב שלך כך שיתרגלו לעבוד קשה יותר באספקת החמצן לגוף.
מתאמנים מתחילים רבים חוששים מהליכות\ריצות ממושכות שכן התחושה של רצף אימון ארוך ממש מענה אותם, אך תחושה זאת חולפת עם השיפור בכושר.
ככל שהריצה וההליכה הופכות להיות פעילויות קלות יותר והגוף משפר את כושרו לשאת בעומסים אלה – כך גם הפעילות נעשית מהנה יותר.
אנשים רבים שוחרי פעילות אירובית התחילו ממקום של סבל ואט אט אפילו התמכרו.

עליך להתמקד בפעילויות שדוחפות אותך למאמץ אירובי אך גם מאפשרות לך מנוחה.  ריצה עם אינטרוואלים (הפסקות) למשל עשויה לעזור בחלק מהמקרים.
גם אימון קיקבוקס פעילות אירובית “מוסווית” מתוך משחק מהנה (משחקי כדור) גם עשויה לעזור.  רעיון נוסף הוא החלפת כל מה שמונע ממך פעילות בפתרונות אחרים.  אם דירתך ממוקמת בקומה 4 ואתה בוחר את המעלית – הרי שתרמת להמשך איבוד הכושר הגופני שלך (ולמרות זאת, השיפור האמיתי לא יושג באופן זה אלא ע”י פעילות עצימה וקבועה).

פעילות אירובית מומלצת: הליכה\ריצה קלה של שעה בחוץ מספר פעמים בשבוע, אופניים או שחיה.


אימון כושר זוגי

התחלת להתאמן? מצויין. אך עליך לקחת בחשבון כי ביצוע לקוי של תרגילים מסוימים עשוי לגרום לפציעה ממנה ודאי תרצה להמנע.
המשך לקרוא »

קיקבוקסינג

אימון קיקבוקס הוא אימון המשלב כושר אירובי ואנאירובי, ומהווה דרך מצויינת לשלב כושר עם לימוד של הגנה עצמית.
המשך לקרוא »

זוג מבוגרים מתאמן תמונה באדיבות freedigitalphotos

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ בהקדם


פוסטים אחרונים

גלילה לראש העמוד