טיפול ושיקום פציעות

עיסוי ספורט לספורטאים

זה מרגיש טוב! זה נכון לגוף! בעזרתו נרגיש קלילים ואנרגטיים יותר, חזקים ואף צעירים.  מה הוא עיסוי ספורטאים? מדוע הוא כה ייחודי ויעיל  לשחרור, איזון הגוף והנפש, הפגת המתחים, הפחדים והכעסים אותם אנו חווים והאם הוא מיועד רק לספורטאים?

מאת : אלעד גורפינקל

נהוג לחשוב כי ספורטאי הינו אדם העוסק בספורט באופן מקצועי ותחרותי, הספורט הינו החלק המרכזי של יומו, הכול סובב סביבו – תפריט התזונה , זמן המנוחה ואופן ההתאוששות.
האם הגדרה זאת אינה תקפה לנער שזה עתה סיים את חטיבת הביניים והחליט להמשיך במגמת הספורט של התיכון או אותה אמא שחפצה לשקם את גופה לאחר לידתה השנייה והחלה להתאמן במועדון הכושר השכונתי?

המדע הוכיח כי מבנה גוף האדם זהה בין אם מדובר בספורטאי עילית , ספורטאי חובב או אחד שלא פעיל כלל. השינוי ניכר בעיקר ביכולות הפזיות , גודל השרירים , נפח הלב, הריאות וכלי הדם , היכולת להסתגל במצבי עומס ועוד . עובדה זו קובעת כי:

עיסוי ספורטאים מתאים לכל ואין לראות בו ככלי ייחודי לספורטאיי עילית בלבד !

עיסוי הספורטאים מיועד לכולם ואינו מכוון רק לספורטאים.  עיסוי זה משלב טכניקות עיסוי רבות ושמו נובע מיעילותו ויכולתו לעזור בההתמודדות עם בעיות וכאבים .

עיסוי ספורטאים הינו עיסוי בעל אופי ספורטיבי ומשמש כפעולה משלימה לכל אדם המעוניין למקסם את הישגיו הן בפעילותו הספורטיבית והן בפעילויותיו היומיומיות קרי צביעה, גינון או אפילו ישיבה ממושכת.

מה יש בעיסוי ספורטאים?

העיסוי  משלב בתוכו מספר טכניקות טיפול כמו מתיחות והנעת מפרקים אשר נועדו להשיג טווח תנועה תקין ולהקל על סטרס וכאבים. עיסוי שמנים מרגיע, גם הוא נכלל ברשימה.  הוא  נועד להפחית כאבים ולשחרר את השרירים,להמריץ את מחזור הדם ואת אספקת החמצן לרקמות הגוף השונות. הוא מאפשר זרימה טובה יותר של נוזל הלימפה ופינוי חומרי פסולת מהשרירים אל מחוץ לגוף.
בסוף עיסוי זה יחוש המטופל התרוממות רוח ותחושת אנרגיה אופורית חיובית.

אי אפשר שלא להזכיר את עיסוי הרקמות העמוקות המהווה את מרכיבו העיקרי של עיסוי הספורטאים. בעיסוי זה קיים תהליך של שחרור מתח מרקמות הנמצאות בשכבות העמוקות של הגוף: השרירים, הגידים והרצועות, הסחוסים והמפרקים.
עיסוי הספורטאים מסייע בשחרור דפוסים כרוניים של מתח בגוף, התכווצויות פתאומיות של שרירים או בעגה המקצועית ספאזם.

ספאזם, לשם ההעשרה, הנו כווץ רקמות שמונע גמישות וזרימה חופשית של חומרים בגוף כמו דם, חמצן ואף פסולת שמתקשה למצוא את דרכה החוצה. הספאזם בעצם גורם לנזקים רבים ברקמה המכווצת, נזקים המונעים ממנה לתפקד ביעילות (ניתן לקרוא באתר גוף1 עוד על ספאזם)

  שם פרטי (חובה)

  טלפון

  דוא"ל (חובה)

  ישוב


  עיסוי ספורטאי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ בהקדם


   פוסטים אחרונים

   גלילה לראש העמוד