מגזין כושר ובריאות גוף1

6 טיפים קטנים לפיתוח גוף גדול

מתאמן עושה שכיבות שמיכה -תמונה באדיבות: FreeDigitalPhotos.net / imagerymajesti

מערכת גוף1

חובבן, מקצוען או שביניהם, אתה תחליט מה אתה, אך מה שחשוב הוא תמיד לחפש טיפים ומידע חיוני אשר יכול לעזור לך להשתפר ולהתקדם. ראש פתוח ולומד הוא גורם מכריע בהצלחתך !

1. היעזר באנשים סביבך!

מתאמנים איכותיים סביבך אשר פוקדים את חדר הכושר באופן קבוע ומתאמנים כבר שנים תמיד ישמחו לתת לך מידע ועצות (לא תמיד כולן טובות, אך הזכרנו כבר "ראש פתוח" ?)
זכור כי בדרך כלל מי שנראה טוב ומפותח – גם עשה כנראה דרך טובה ועל כן יש סיכוי טוב שתוכל ללמוד ממנו ולהקשיב לעצותיו, גם אם אינו מדריך כושר מוסמך.

2. שמור על פרופורציה באימונים בין פלג הגוף העליון לתחתון.

קיימת למשל נטייה להתעלם משרירי התאומים (כי "קשה" לפתח אותם). אפשר לומר שקיימת נטייה להתעלם משרירי הרגליים בכלל בקרב גברים. מדובר בטעות גדולה עם תוצאות ארוכות טווח שקשה לתקן כמו מראה ה"חסידה" של אדם שרירי ביותר בפלג הגוף העליון ורזה מאוד ברגליו.

3. שרירים מסוימים יכולים לתרום באופן מיוחד למראה.

למשל שרירי הדלתא (הכתפיים) והרחב גבי. שרירים אלה, כאשר מפותחים דיו, נותנים מראה כללי רחב לגוף (לגוף הגבר בעיקר) ומשדרים מראה חסון מאוד.

4. מצא שותף לאימונים!

בעזרת שותף לאימוני הכוח תוכל להתמיד בקלות רבה יותר (שכן תדאגו לא להבריז זה לזה). בעזרת שותף לאימונים תוכל ליישם שיטות אימון מתקדמות אשר דורשות השגחה תמידית כמו למשל אימון אקסצנטרי ואימון עד כשל.

5. בנה את התזונה שלך סביב האימון.

ביום בו יש אימון תכנן את הארוחות בהתאם לשעת האימון והמנע מארוחה כבדה סמוך לאימון. הקפד על שתיית מים מרובה והתחל את היום בארוחת בוקר מכובדת ועשירה במרכיבים חיוניים (כל אבות המזון כולל ירקות לשם ויטמינים ומינרלים).

6. אל תמהר להוציא כספך על תוספי תזונה!

זאת הטעות מס' 1 של המתחילים בפיתוח הגוף! במקום להשקיע את כספך מיד בתוספי תזונה, השקע אותו בהדרכה טובה כמו מאמן כושר אישי שיוכל לתפור לך תוכנית אימון איכותית, להראות לך כיצד לעקוב אחר התקדמותך וללמד אותך טכניקה נכונה ובריאה של ביצוע התרגילים.

הרבה לפני שמשקיעים בתוספי תזונה (מיותרים), רצוי לרכוש ידע מחוברות או ספרים ולחסוך טעויות יקרות בהמשך.

בהצלחה !